Novinky
oblast komentář k zápasu

Áčko lídrovi přeboru vzdorovalo, ale nakonec odešlo těsně poraženo

Po 23.04.2018, 19:43 - oblast: komentář k zápasu - vložil: Fery - zobrazeno: 481x

Slatiňany – Svitavy 2:1

Hosté nastoupili na půdě vedoucího celku přeboru nebojácně a v úvodní čtvrthodině byli lepší, což také gólově zúročili. Jílek nejprve chytil trestný kop Vladyky a založil rychlý protiútok, po nedorozumění dvou domácích obránců se k míči dostal Škáva a přízemní střelou otevřel skóre – 0:1. Postupem času se hráči Slatiňan z této studené sprchy oklepali a začali ostřelovat Jílka ze všech pozic. Svitavští byli v těchto fázích příliš pasivní a doplatili na to ve 34. minutě, kdy po rohovém kopu napálil odražený balon zpoza vápna Hauf a trefil se přesně k tyči – 1:1. Nápor favorita pokračoval rovněž po změně stran a vyvrcholil v 69. minutě, kdy po Vladykově centru vyskočil nejvýše Vágner a jeho hlavička byla rozhodujícím momentem utkání. V závěru se hosté tlačili za vyrovnáním, v posledních deseti minutách si vynutili tlak, do vážnějšího zakončení se však nedostali a těsnou prohru neodvrátili.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v první čtvrthodině měli převahu, kterou jsme po zaváhání dvou domácích obránců přetavili ve vedoucí gól. Vzápětí jsme si vypracovali ještě jednu šanci, kdy střelu Svobody v poslední chvíli srazil jeden ze zadáků na roh. Potom jako bychom se zalekli nečekaného vedení, začali jsme hrát mnohem pasivněji a umožnili tak soupeři neustále atakovat naši branku, až došlo k vyrovnání. Tento obrázek trval i po přestávce až do vedoucího gólu Slatiňan. Po inkasované brance jsme se znovu osmělili a do konce utkání měli více ze hry, ale bylo to bez účinné střelby. I přes prohru jsme nepodali špatný výkon, musím vyzvednout stopery a brankáře.

VIDEO - sestřih branek

FAKTA:
Diváků: 150. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). Podrobnosti: ŽK: 1:1
Sestava domácí: Jehlička – Valda, Hauf, Hudec, Malý – Pokorný (80. Kudrnka), Trňák, Vladyka, Koblasa (61. Drahý) – Kopecký (85. Slavík), Vágner (89. Málek)
Sestava hosté: Jílek – Veselský (28. Czehowský), M. Čížek, Jukl, Novák – Chlup, Škáva, F. Čížek, Jiroušek – Frolo, Svoboda (72. Bartoš)