Novinky
oblast komentář k zápasu

Áčko proti Libišanům nedokázalo zúročit "přesilovku" a prohrálo gólem z penalty v poslední minutě

Čt 20.04.2017, 14:54 - oblast: komentář k zápasu - vložil: Fery - zobrazeno: 2185x

TJ Svitavy – FC Libišany 2:3 (1:2)

Domácí mohli během čtvrthodiny klidně třikrát skórovat (Bartoš, Ovad, Válek), místo toho je potrestali nejprve po Kaufmanově centru na zadní tyči číhající Hrůša a posléze zblízka Bukač po pěkné spolupráci se Slezákem. Svitavské vrátil do hry překvapivou ránou z dálky Chlup a po hodině hry Válek z penalty vyrovnal, když předtím Vydarený za cenu vyloučení vyrazil rukou z „lajny" střelu F. Čížka – 2:2. Hosté se zatáhli, v 70. minutě měl obrat na dosah Petrila, po rohu trefil tyč, odražený balon poslal do druhé tyče a třetí pokus Válka šel vysoko nad! V hektickém závěru se domácí nedokázali vymanit od vlastní šestnáctky, což trvalo tak dlouho, až to hosté „dokopali" k penaltě a Kučera rozhodl.

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: „Anglický" týden se nám nevydařil, zisk bodu ze tří utkání mluví za vše. Právě za mluvení jsme však dostali hodně žlutých karet a zde je také možná příčina neúspěchů, když se hráči rozptylují verdikty rozhodčích a nesoustředí se na hru. Proti Libišanům jsme začali aktivně, v první čtvrthodině měli tři dobré příležitosti, ale bez efektu. Hra se vyrovnala, soupeř se lehce dostal do vedení, které zvýšil po pěkné akci po půlhodině hry. Naštěstí se krásně trefil i Chlup, když se nebál vystřelit z dálky, takže jsme šli do druhého poločasu s reálnou šancí na obrat. Libišany začaly hrát spíše na jistotu, takže když jsme vyrovnali a soupeř šel do deseti, vše nahrávalo tomu, abychom toho opravdu dosáhli. Byli jsme útočnější, nastřelili dvakrát tyč, ale snaha přišla vniveč, když hosté z posledního útoku vytěžili pokutový kop za faul brankáře. Ten proměnili a my vyšli po celkem dobrém výkonu opět naprázdno.

VIDEO - sestřih branek

FAKTA:
Diváků: 110. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). Podrobnosti: ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (63. Vydarený)
Sestava domácí: Cabal – Novák, Petrila, Czehowský, F. Čížek – Chlup, M. Čížek, Válek, Bartoš (64. P. Juřík) – Ovad, Frolo (76. Svoboda)
Sestava hosté: Šimon – Rosůlek, Vydarený, Hrůša, Huňák – Hron, Kaufman, Kučera, Machala – Bukač, Slezák