Novinky
oblast komentář k zápasu

To co jiní letos ještě nedokázali - áčko dobylo hrad jménem Slovan

Po 13.05.2019, 19:48 - oblast: komentář k zápasu - vložil: Fery - zobrazeno: 148x

Ilustrační foto: E. Hromadník

KRAJSKÝ PŘEBOR: V nejvyšší fotbalové soutěži Pardubického kraje bylo na pořadu velké regionální derby. V chladném a větrném počasí fanoušky nábojem nezklamalo a spokojenější byla na konci svitavská výprava.

Moravská Třebová – Svitavy 2:4

Žádné opatrné oťukávání se nekonalo, a to především proto, že hned po necelých osmi minutách překvapil Kamische krásně zakrouceným přímým kopem z ostrého úhlu Chlup a derby tudíž dostalo patřičné grády hned od počátku. K vyrovnání pomohla Slovanu standardní situace, po níž se v šestnáctce rychle zorientoval Polák a nedal Jílkovi šanci. Mezery, a to pořádně, však vznikaly také v pokutovém území domácích, a Svitavští je objevovali. Ve 35. minutě se zblízka prosadil Leinweber a jen o chvíli později měl dostatek prostoru ke gólové dorážce rovněž Drašar – 1:3. Po změně stran přidali Slovanisté na aktivitě, ale nemohli se dostat k pořádnému zakončení, svitavská defenziva likvidovala jejich pokusy vesměs v zárodku. Dvacet minut před koncem svitla Třebové naděje, po faulu ve vápně proměnil T. Novák penaltu. Domácí se vrhli do útoku s ještě větším úsilím, několik zajímavých balonů před Jílkem proletělo, ale žádný z nich svůj cíl nenašel. Při závěrečné hře domácích vabank zpečetil svitavské vítězství střídající Kuda, který byl u dlouhého míče dříve než vybíhající Kamisch a obloučkem ho usměrnil do sítě.

VIDEO - sestřih branek

FAKTA:
Diváků: 150. Rozhodčí: Depeš (Libchavy). Podrobnosti: ŽK: 1:3
Sestava domácí: Kamisch – Kopa, Pinkava, Šatník (30. Kudyn), Bubela – Štaffa, Bednář, T. Novák, Válek – Petrila, Polák
Sestava hosté: Jílek – J. Novák, Vacek, Czehowský, Horák – Drašar (58. Škáva), M. Čížek, F. Čížek, Chlup – D. Juřík (88. Veselský), Leinweber (82. Kuda)