Novinky
oblast komentář k zápasu

V derby se radovala Jiskra, náš tým nenašel recept jak ji ze hry překonat

Po 08.08.2022, 21:28 - oblast: komentář k zápasu - vložil: Fery - zobrazeno: 1981x

KRAJSKÝ PŘEBOR: V regionálním derby vyšel start do sezony lépe litomyšlské Jiskře. Svitavy dokázaly její vedení jednou zlikvidovat, vzápětí ale inkasovaly podruhé a převaha ve druhém poločase vyzněla naprázdno.

Který z týmů naváže v prvním kole na povedené jaro, kdy se oba vyšvihly na „stupně vítězů“ v nejvyšší krajské fotbalové soutěži? Tuhle otázku si kladli návštěvníci úvodního mistráku na Svitavském stadionu a odpovědi se dočkali v podobě litomyšlského vítězství.

Svitavy – Litomyšl 1:2 (1:2)

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Musím uznat, že soupeř byl v tomto utkání lepším mužstvem. Přijel na nás takticky velice dobře připraven, věděl, co chce hrát. My jsme si nedokázali poradit s výborně hrající stoperskou dvojicí Hašek – Štoudek, přes kterou jsme se nedovedli po celý zápas prosadit. Hosté nás nechávali kombinovat okolo půlící čáry, ale do vápna nás nepouštěli. Jenom Chlup se svojí odvahou a důrazem prodral v závěru poločasu k penaltě. A protože jsme se nevyvarovali chyb v obraně, šli jsme do kabin za nepříznivého stavu. Bohužel i druhá půlka byla z naší strany odehrána více méně jenom po šestnáctku, marně pátrám, kdy jsme pořádně vystřelili na branku. I když samozřejmě nelze srovnávat Litomyšli s Prosečí, tak v poháru v Proseči jsme se i na menším hřišti dokázali uvolnit, nebáli jsme se vystřelit z dálky a vytěžili z toho tři góly. Bohužel tentokrát se nenašel nikdo, kdo by to z těch pětadvaceti metrů zkusil, tím spíše, když jsme viděli, že to kombinací ani vysokými míči do vápna nejde.

Roman Pražák, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Po zkušenostech z posledního kola loňské sezony jsme trochu upravili způsob hry, k čemuž nás donutil i velký počet absentujících hráčů. Chtěli jsme hrát z hlubšího bloku a vycházet do rychlých brejků, což se vyplatilo hned u první branky, kdy jsme se od našeho brankáře dostali na tři přihrávky až do zakončení, které skončilo krásnou brankou z kopačky Lukáše Tomšů. Domácím se podařilo srovnat z pokutového kopu, jinak si v prvním poločase nic jiného nevytvořili. Naštěstí jsme na to zareagovali perfektně kopnutou standardkou a přesně střílejícím Štoudkem. Ve druhém poločasem měli domácí územní převahu, vytvořili si i dvě šance, ale naštěstí pro nás je nedokázali proměnit. My jsme vycházeli do rychlých brejků, bohužel jsme z nich však nedokázali být nebezpeční tak, jak bychom si představovali. Z mého pohledu je to za první poločas zasloužené a velmi cenné vítězství. My musíme v týdnu zapojit všechny síly především do toho, aby se nám vrátili další hráči…