Zdeněk Válek: Rozhodující byly standardní situace, jejichž bránění jsme nezvládli

Út 14.05.2019, 20:32 - oblast: muži "A" - vložil: Fery - zobrazeno: 1911x

Ilustrační foto: E. Hromadník

Moravská Třebová – Svitavy 2:4

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Byli jsme bez dalšího hráče ze základu a útok byl kompletně z béčka, navíc musel brzy odstoupit ze hry zraněný Šatník. I přesto, v jakém složení jsme nastoupili, jsme se Svitavami sehráli vyrovnanou partii. Byl to emotivní a bojovný zápas, jak to v derby bývá. Rozhodující byly standardní situace, jejichž bránění jsme nezvládli a inkasovali po nich tři góly, čtvrtému potom předcházela chyba brankáře. Jinak ze strany Svitav to bylo utkání bez šancí, co se týče vypracovaných akcí ze hry. My jsme nastřelili břevno a měli tam ještě jednu nadějnou pozici. Hosté ale dokázali udeřit ze standardek, my je nepokryli, proto je jejich vítězství zasloužené. Ale jak jsem řekl, na to, s čím jsme hráli, jsme byli rovnocenným soupeřem.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Zápas ve Třebové byl orámovaný silným větrem, který určil průběh obou poločasů. V prvním jsme ho měli v zádech a toho jsme využili, hráli aktivně a brzy se ujali vedení. Potom došlo k částečnému vyrovnání hry a také domácí dokázali po trestném kopu skórovat, když ještě o několik minut dříve jsme měli štěstí poté, co Petrila nastřelil břevno. Za tohoto stavu jsme se opět probudili, domácí přehrávali a po dvou vydařeným útocích odskočili na 3:1. Ve druhém poločase byli domácí nebezpeční, nakopávanými míči se dostávali do blízkosti naší branky a my se převážně bránili. Toto se nám celkem dařilo, takže Slovan pouze snížil z pokutového kopu. V poslední minutě jsme po chybě brankáře potvrdili naši výhru, kterou jsme si za zodpovědný výkon určitě zasloužili.